Telefon :  0312 922 0 912  (0312) 922 0 912  Müşteri Hizmetleri  Müşteri Hizmetleri

Sağlığınız ve Güzelliğiniz İçin İhtiyacınız Olan Herşey, Farmasağlık.com'da..

İade & İptal

 

 

Ürün teslim alındıktan itibaren yapılacak iade işlemleri için;

1. Kullanıcı ürünü teslim aldıktan sonra en geç 7 iş günü içerisinde e-mail ile [email protected]'a ürünü iade etmek istediğini -sebebini belirterek - bildirmek zorundadır. E-mailinizi iletişim sayfasındaki menüden ilgili konu başlığını seçerek de site üzerinden gönderebilirsiniz.

2. Göndereceğiniz mesajınızda sipariş numaranız, iade edilecek ürün adı/adları ve iade edilecek ürün adedini bildirmeniz gerekmektedir. Lütfen size ulaşabileceğimiz telefon numaranızı da e-mailinizde bildiriniz.

3. İadeye ilişkin e-mail alındıktan sonra Farmasaglik.com tarafından size ürünün iade alınacağını onaylayan bir onay e-maili gönderilecektir.

4. Ürün, eksiksiz orijinal faturasıyla(2 nüsha) (İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır), İade ürünlerin taşıma sırasında veya açılma esnasında hasar görmemiş, kullanılmamış, varsa güvenlik etiketleri hasar görmemiş, varsa ekindeki belgeleri eksiksiz olarak orijinal ambalajında sipariş numarasını içeren belgeler ile birlikte "Ostim OSB Mah. 1173. Cad. No: 13 Yenimahalle/ANKARA adresine, size gönderilen kargo firması ile gönderiniz.

 İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

 Yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun olarak yapılan tüm gönderimlerde kargo ücreti tarafımıza aittir. İadesi yapılacak olan ürünler, teslimatı takip eden 7 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır. İade edilen ürünler üzerinde Farmasaglik.com tarafından yapılan incelemede iade edilen ürünlerin eksiksiz teslim edildiği onaylanacak ve iade edilen ürün ücreti www.Farmasaglik.com tarafından iade edilecektir. Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, (7 iş günü içerisinde bildirilmeyen ürünler Farmasaglik.com tarafından geri alınmayacaktır.) İade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan itibaren 7 gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere Farmasaglik.com herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 2 işgünü ile 6 işgününü bulabilmektedir. Cayma Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

1. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz.

 2. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ambalajının açılmış olması halinde; her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve Kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ve hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik, medikal ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

 3. Ayrıca, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürünlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri

Sebep göstermeksizin cayma hakkında 7 işgününü aşan sürelerde iade kabul edilmemektedir. Ancak Cayma Hakkı dışında; üretim hatası olduğu düşünülen ve iadesi yapılmak istenen ürünler, en geç 1 ay içerisinde Farmasaglik.com 'a [email protected] adresinden bildirilip 7 işgünü içerisinde tarafımıza ulaştırılmalıdır.

Bu tip durumlarda ürün üzerindeki inceleme tümüyle tedarikçi tarafından yapılacağı için ürünün iade alınıp alınmayacağı buna göre belirlenecektir. Aynı şekilde inceleme süresi de tedarikçi firmaya bağlıdır.

İade edilen ürünler tedarikçi firmaya gönderilecek ve yapılan incelemede kullanım hatası dışında ürünlerin hasarlı ve arızalı olduğu anlaşıldığı takdirde, ürün bedeli iade edilecek ve müşterinin ödemiş olduğu kargo ücreti farmasaglik.com tarafından müşteriye iade edilecektir. Aksi takdirde tedarikçi tarafından yapılan inceleme sonucu üründe kullanım hatası olduğu tespit edilirse ürün aynı şekilde faturasıyla alıcı ödemeli olarak Farmasaglik.com tarafından alıcıya geri gönderilecektir.

İptal Şartları

Satın almış olduğunuz ürünü 7(yedi) iş günü içinde koşulsuz iade etme hakkınız bulunmaktadır. İade edeceğiniz ürünün kesinlikle kullanılmamış olması, güvenlik etiketinin açılmamış olması, herhangi darbe, çizilme, aşınmaya maruz kalmamış olması, paketin içine dahil olan aksesuarların eksik olmaması gerekmektedir. İade durumunda bu sebepler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durumda iadesini istediğiniz ürünü, ürüne ait tüm belgeleri ve iade dilekçesini firmamıza göndermeniz gerekir.Ürünün iadesinde bir engel olmadığı tarafımızca onaylandıktan sonra satış iptali gerçekleşir ve ürün bedeli 10 gün içerisinde banka hesabınıza veya kredi kartınıza geri aktarılır.Bu işlemler esnasında tüm kargo masrafları müşteriye aittir.

[profiler]
Memory usage: real: 29622272, emalloc: 28926104
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem